O nás

Jsme spolek, který má za cíl podporovat česko-vietnamské přátelství. 

Naše aktivity zahrnují jak pomoc Vietnamcům s češtinou nebo s jejich problémy na úřadech, tak pořádání festivalů s vietnamskou tématikou. Pořádali jsme už dva ročníky festivalu Slavnost pěti smysl, na kterém mohli návštěvníci ochutnat některé tradiční vietnamské pokrmy, zúčastnit se workshopů, kulturních vystoupení a nebo také přednášek o Vietnamu.

A proč zrovna Paddy? Paddy field je v angličtině rýžové pole, kterých je ve Vietnamu opravdu nespočet, vždyť rýže je nejvíce pěstovanou plodinou ve Vietnamu :)

Náš spolek má velmi zajímavou historii. Vše začalo po mém dvouměsíčním pracovním zájezdu v roce 2008 po Asii, kde jsem poznal, jaké to je, když mi nikdo nerozumí, když si nic nepřečtu, protože tomu zkrátka vůbec nerozumím, a také jsem poznal, jaké to je, když jsem mimo veškerou komunikaci s domovem. Zkrátka komunikační utrpení prvního stupně.

Ze začátku jsem si myslel, že to v nejhorším zvládnu rukama, ale jak jsem viděl, že Asiaté mají i počítání na rukou odlišné(počítají do deseti na jedné ruce), tak jsem to vzdal. Během pobytu jsem měl tu čest zúčastnit se jejich kulturních akcí, kde jsem poznal jejich mentalitu, humor a kulturní styl. Vše bylo tak odlišné, že jsem se do nich platonicky zamiloval a dal jsem si závazek, že jim to po návratuvrátím. Pochopil jsem, co prožívají místní Asiaté v Čechách, zvláště ti, co přijeli za prací, a ti, co se pohybují jen ve své komunitě. Po návratu jsem začal chodit mezi ně do Sapy a během krátké doby jsme si začali rozumět a kamarádi jsme do dneška.

Přpadě jakéhokoli  dotazu nás neváhejte kontaktovat.